Bezpieczne Otoczenie

USŁUGA

Usuwanie zapachów

Problem z uciążliwym zapachem? Skorzystaj z naszej pomocy i trwale usuń szkodliwe zapachy ze swojego otoczenia. 

Jak ważne jest usuwanie
nieprzyjemnych zapachów?

Bezsprzecznie możemy stwierdzić, że zapachy pełnią wyjątkową rolę w naszym życiu. Wpływają na nasze emocje, samopoczucie lub po prostu komfort przebywania w danym otoczeniu. Okazuje się, że źródłem powstawania nieprzyjemnych zapachów są szkodliwe dla zdrowia drobnoustroje, bądź związki chemiczne. W związku  z tym usuwanie nieprzyjemnych zapachów w miejscach, gdzie przebywamy przez większą część dnia jest nie tylko kwestią komfortu, ale również bezpieczeństwa.

Niestety większość środków dezodorujących dostępnych w marketach nie likwiduje problemu, a jedynie go maskuje. W konsekwencji, wszelkie próby usuwania ciężkich i trwałych zapachów na własną rękę, kończą się nie tylko stratą pieniędzy, ale również czasu oraz „nerwów”. Dzięki doświadczeniu w usuwaniu najtrudniejszych zapachów, tj. kwas masłowy, jesteśmy w stanie usunąć każdy rodzaj zapachu, bez względu na jego skalę oraz miejsce występowania.

Jakie zapachy
trwale eliminujemy?

Zapach moczu, np. kota, psa

Zapach dymu papierosowego

Zapach spalenizny, np. po pożarze

Zapach toksycznego ksylamitu

Zapach stęchlizny, np. po zalaniu

Zapach wilgoci, pleśni, grzybów

Zapach chemii, np. po remoncie

Zapach rozkładu organicznego

Zapach kwasu masłowego, hukinolu

Zapach zgnilizny, np. po śmierci

Zapach z kratek wentylacyjnych

Zapach potu, np. w siłowni

Chcesz ostatecznie pozbyć się uciążliwego zapachu?

Jak przeprowadzamy
usuwanie zapachów?

Skuteczna dezodoryzacja to bardzo wymagający zabieg, ponieważ samo usunięcie zapachu to nie wszystko. Kluczowe w tej kwestii jest przeprowadzenie zabiegów w jak najmniej inwazyjny sposób dla obiektu oraz zapobiegnięcie przed nawrotem zapachu. W związku z tym, w celu zapewnienia wszelkich norm bezpieczeństwa wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone metody oraz środki. Etapy naszych prac przedstawiają się w dość uproszczonych punktach:

1. Identyfikujemy rodzaj zapachu, jego źródło oraz intensywność.

2. Analizujemy obiekt pod względem możliwości wykorzystania metod, tj. ozonowanie, zamgławianie ULV, oprysk drobnokroplisty, czy osuszanie.

3. Wybieramy jedną, bądź kilka metod pozwalających na usuwanie zapachów.

4. Przeprowadzamy skuteczne zabiegi i udostępniamy bezpieczny obiekt klientom.

Nasze metody
usuwania zapachów:

Usuwanie zapachów przy pomocy ozonowania polega na sztucznej generacji silnie utleniającego ozonu w danej przestrzeni. Gaz ten dociera do zakamarków pomieszczeń i najmniejszych mikroszczelin utleniając wszelkie związki zapachowe.
Usuwanie zapachów metodą oprysku drobnokroplistego polega na dokładnym naniesieniu środka dezodorującego na wszelkie powierzchnie przy użyciu specjalistycznych opryskiwaczy.
Zamgławianie ULV polega na rozpyleniu środków chemicznych o właściwościach dezodorujących w postaci mgły przy pomocy specjalistycznych urządzeń zwanych zagławiaczami.
Okazuje się, że w niektórych przypadkach, tj. stęchlizna po zalaniu, zapach pleśni lub grzybów samo wykonanie zamgławiania ULV, ozonowania, bądź oprysku może być niewystarczające. Kluczowe w tej kwestii, będzie osuszenie przestrzeni, ponieważ drobnoustroje odpowiedzialne za szkodliwe zapachy w warunkach wysokiej wilgotności będą ponownie się namnażać.

Jakie mamy kompetencje
w usuwaniu zapachów?

Wszechstronna wiedza o rodzaju i źródle pochodzenia zapachu jest kluczowa przy realizacji usługi dezodoryzacji. W związku z tym, nie osiadamy na laurach i stale poszerzamy swoją wiedzę, uczęszczając w licznych szkoleniach – o czym świadczą uzyskane certyfikaty.

Nasze usługi są skierowane nie tylko do osób potrzebujących usunięcia zapachu w swoich prywatnych mieszkaniach lub pojazdach, ale również do firm, bądź instytucji.

Najczęstsze pytania (FAQ)

Czas wykonania usługi jest wysoce zróżnicowany i zależy od użytych metod oraz rodzaju i intensywności zapachu. Dla przykładu, usuwanie zapachu papierosów metodą ozonowania w mieszkaniu około 50 m² może trwać około 2h.
Ostateczny wybór metody trzeba dostosować do rodzaju zapachu oraz możliwości obiektu. Zawsze doradzamy i proponujemy najlepszą z możliwych metod dezodoryzacji, tak by zapach został całkowicie i trwale usunięty.

Ile kosztuje
usuwanie zapachów?

Cena dezodoryzacji, czyli trwałego usuwania zapachów wynosi od 199 złotych. Czynniki wpływające na ostateczną cenę usługi to:

W celu ustalenia ostatecznej ceny rozwiązania Państwa problemu, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
Agnieszka Sztrubel
2022-08-19
Super Pan, super usługa, super rezultat!
Anna Pieczarowska
2022-05-24
Jestem bardzo zadowolona z usługi, wszystko odbyło się szybko, sprawnie i profesjonalnie. Problem się nie powtórzył.
Indoril Indoril
2022-04-25
Pełen profesjonalizm. Dezynsekcja przeprowadzona fachowo i co najważniejsze skutecznie - nieproszeni goście zniknęli na dobre.. Otrzymałam także wszystkie potrzebne informacje , co do postępowania po. Szczerze polecam
Anna Jachimczyk
2022-03-07
Wszystkim polecam usługi Bezpieczne otoczenie. Bardzo dobra obsługa:)
Weronika P
2022-02-10
Profesjonalne podejście, szybkie i efektywne rozwiązanie problemu.
Adam Lach
2022-02-03
Pełen profesjonalizm w wykonywaniu usług. Ozonowanie przeprowadzone sprawnie, solidnie i naprawdę skutecznie. Jestem bardzo zadowolony. Kontakt z Panem Łukaszem nienaganny. Wysoka kultura osobista. SZCZERZE POLECAM ‼️
Chcesz ostatecznie pozbyć się uciążliwego zapachu?

Powiązane:

Co to jest kwas masłowy i jak pozbyć się jego zapachu?

Kwas masłowy (inaczej: kwas butanowy) jest organicznym związkiem chemicznym o wzorze CH3(CH2)2COOH, który należy do grupy…

Przejdź do artykułu