Bezpieczne Otoczenie

Deakaryzacja - Usuwanie alergenów i roztoczy

warszawa i okolice

Problem z alergią na kurz domowy, w tym roztocza? Skorzystaj z naszej pomocy i usuń szkodliwe alergeny ze swojego otoczenia.

Problem z roztoczami i innymi
alergenami kurzu domowego?

Jako przykład najczęściej występującego źródła alergii w pomieszczeniach możemy wskazać kurz, w którym znajdują się m.in. pyłki roślin, sierść zwierząt, bakterie, grzyby tudzież pleśń. Jednak najczęściej alergię na kurz wywołują zawarte w nim mikroskopijne pajęczaki, czyli roztocza kurzu domowego. Do najczęstszych dolegliwości alergików należą: atopowe zapalenie skóry, alergiczny nieżyt nosa, astma alergiczna, czy też natarczywe kichanie.

Niestety środki farmakologiczne najczęściej działają doraźnie, a samo sprzątanie, pranie i odkurzanie może nie być wystarczające. W związku z tym, najlepszą opcją likwidacji objawów alergii jest pozbycie się samego źródła problemu, czyli usuwanie alergenów i roztoczy z przestrzeni użytkowej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie oczyścić pomieszczenia z każdego czynnika wywołującego alergię, bez względu na skale problemu oraz rodzaj obiektu.

usuwanie alergenów i roztoczy warszawa

Jakie alergeny
skutecznie usuwamy?

Roztocza kurzu domowego

Alergeny z sierści zwierząt

Pyłki drzew i kwiatów

Szkodliwe związki po remoncie

Zarodniki grzybów
i pleśni

Inne alergeny kurzu domowego

Chcesz pozbyć się alergenów ze swojego otoczenia?

Jak przeprowadzamy
usuwanie alergenów?

Usuwanie alergenów i roztoczy w mieszkaniach, przedszkolach, żłobkach i wielu innych miejscach powinno przebiegać w jak najmniej inwazyjny sposób, czyli niepozostawiający żadnych szkodliwych substancji. W konsekwencji wybór profesjonalnej firmy, która posiada dostęp do najskuteczniejszych metod pozwalających na bezpieczne usuwanie roztoczy i innych alergenów powinien być fundamentem

Jako specjaliści w usuwaniu zagrożeń biologiczno-chemicznych oraz szkodników dokładamy wszelkich starań, by usuwanie alergenów odbywało się według ściśle określonych procedur gwarantujących skuteczną oraz bezpieczną usługę. Ponadto jako nieliczni w branży jesteśmy certyfikowaną firmą przez ICB Pharma, która przeszła odpowiednie szkolenia i posiada licencję na zabieg preparatem Allergoff® PRO.

Nasze metody
usuwania alergenów:

Usuwanie alergenów i roztoczy przy pomocy ozonowania polega na sztucznej generacji ozonu wewnątrz pomieszczeń. Ozon jest silnie utleniającym gazem naturalnie występującym w atmosferze, który dociera do najmniejszych zakamarków, czyli tam gdzie potencjalnie roztoczy i reszty alergenów może być najwięcej. Następnie natrafia na wszelakie zanieczyszczenia w powietrzu i w materiałach takich jak dywany, kanapy, firanki czy szafki i wchodzi w reakcję chemiczną powodując ich całkowite usunięcie. Efektem przeprowadzenia zabiegu ozonowania pomieszczeń jest sterylna przestrzeń pozbawiona m.in wszelkich roztoczy, zarodników grzybów, pyłków kwiatów oraz innych drobnoustrojów. Godnym uwagi jest fakt, że pozostały ozon rozpada się z powrotem do tlenu, co sprawia, że jest on przyjazny środowisku i nie generuje żadnych szkodliwych pozostałości.
Usuwanie alergenów przy użyciu preparatu Allergoff® PRO polega na rozpyleniu tego środka w pomieszczeniach zainfekowanych przez roztocza lub zarodniki grzybów i pleśni w celu ich eliminacji. Już jednokrotne użycie Allergoff® PRO umożliwia unieszkodliwienie alergenów i roztoczy na nawet pół roku. Dzieje się tak dlatego, że preparat ten zawiera wodną zawiesinę polimerowych mikrokapsułek zbudowanych z alkoholu poliwinylowego (PVA). Dodatkowo, wnętrze mikrokapsułek wypełnione jest mieszaniną substancji mających wpływ na strukturę chemiczną alergenów. Dzięki takiej budowie preparatu alergeny tracą swoje chorobotwórcze oddziaływanie. Ponadto, preparat Allergoff® PRO wiąże drobiny kurzu w większe cząsteczki. W konsekwencji nie mają one zdolności unoszenia się w powietrzu.
Pranie powierzchni tapicerowanych jest jedną z najskuteczniejszych metod usuwania alergenów, w tym roztoczy. Do realizacji usługi wykorzystywany jest wyłącznie przemysłowy sprzęt najwyższej jakości, który gwarantuje skuteczność usługi. Pomimo tego, że pranie powierzchni tapicerowanych w stu procentach usuwa alergeny z kanap, materacy, łóżek, foteli, lub dywanów, jest to dosyć ograniczona metoda. Okazuje się, że alergeny mieszczące się w innych miejscach, bądź w powietrzu nadal mogą wywoływać alergię. Dlatego, by całkowicie oczyścić pomieszczenia z alergenów, pranie powierzchni tapicerowanych jest uzupełniane ozonowaniem, lub środkiem Allergoff® PRO.

Ile kosztuje
usuwanie alergenów?

Cena usuwania alergenów, wynosi od 299 złotych. Czynniki wpływające na ostateczną cenę usługi to:

W celu ustalenia ostatecznej ceny rozwiązania Państwa problemu, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
Grażyna Piekarska
2022-12-06
Bardzo polecam, solidna firma. Wszystko przebiegło pomyślnie.
Małgorzata Szlasa
2022-12-02
Firma Bezpieczne Otoczenie Łukasz Chruściel pełen profesjonalizm. Szybko i sprawnie. Były pluskwy i juz ich nie ma.
Joanna
2022-10-29
Bardzo profesjonalna, rzetelna firma. Skuteczna usluga z gwarancja i pelna informacje jak postepowac przed i po. Polecam Pana Lukasza i jego firme.
Klaudia Xxx
2022-10-28
Pełen profesjonalizm , gorąco polecam 👌🏻
Mariola Roman
2022-10-28
Polecam , bardzo solidnie i fachowo wykonana usługa
Aneta Dobosz
2022-10-28
Bardzo wysoka jakość i pełen profesjonalizm. Usługa w biurze Fundacji La Strada została wykonana sprawnie i dokładnie. Dziękujemy za życzliwość i otwartość na potrzeby klienta i serdecznie polecamy tę firmę.
Małgorzata Wasowicz
2022-09-05
Brawo Ty. Sprawnie, solidnie i dostępny telefonicznie w razie problemów.
Agnieszka Sztrubel
2022-08-19
Super Pan, super usługa, super rezultat!
Chcesz pozbyć się alergenów ze swojego otoczenia?

Powiązane artykuły:

Alergia na roztocza kurzu domowego. Jak sobie pomóc?

Roztoczami nazywane są niewielkich rozmiarów pasożyty z rodziny pajęczaków, które gnieżdżą się w ciepłych, zakurzonych i wilgotnych miejscach. Odżywiają się głównie…

Przejdź do artykułu

Czym różnią się – dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja, dezodoryzacja, deakaryzacja, deawionyzacja?

Od czytania powyższych pojęć, może pojawić nie mały mętlik w głowie. Nic dziwnego, przecież dla osób…

Przejdź do artykułu