Bezpieczne Otoczenie

USŁUGA

Usuwanie alergenów i roztoczy

Problem z alergią na kurz domowy, w tym roztocza? Skorzystaj z naszej pomocy i usuń szkodliwe alergeny ze swojego otoczenia.

Problem z roztoczami i innymi
alergenami kurzu domowego?

Jako przykład najczęściej występującego źródła alergii możemy wskazać kurz, w którym znajdują się m.in. pyłki roślin, sierść zwierząt, bakterie, grzyby tudzież pleśń. Jednak najczęściej alergię na kurz wywołują zawarte w nim mikroskopijne pajęczaki, czyli roztocza kurzu domowego. Długotrwały kontakt z roztoczami może nieść ze sobą poważne konsekwencje zdrowotne. Do najczęstszych dolegliwości alergików należą: atopowe zapalenie skóry, alergiczny nieżyt nosa, astma alergiczna, czy też natarczywe kichanie. Niestety środki farmakologiczne najczęściej działają doraźnie, a samo sprzątanie, pranie i odkurzanie może nie być wystarczające. W związku z tym, najlepszą opcją likwidacji objawów alergii jest pozbycie się samego źródła problemu, czyli wyeliminowanie alergenów i roztoczy z przestrzeni użytkowej.
Usuwanie alergenów i roztoczy może być przeprowadzane przy pomocy dwóch metod. Jedną z nich jest ozonowanie, które może przynieść rezultaty widoczne gołym okiem. Co więcej, ozonowanie usuwa nie tylko wszelkie alergeny, ale także uciążliwe zapachy, wirusy oraz bakterie. Natomiast drugą metodą ukierunkowaną stricte na eliminację roztoczy jest profesjonalne wykorzystanie środka Allergoff® PRO, który swoje działanie roztoczobójcze wykazuje nawet przez 6 miesięcy.

Jakie alergeny
skutecznie usuwamy?

Roztocza kurzu domowego

Alergeny w sierści zwierząt

Pyłki drzew i kwiatów

Szkodliwe związki po remoncie

Zarodniki grzybów
i pleśni

Inne alergeny kurzu domowego

Chcesz pozbyć się alergenów ze swojego otoczenia?

Jak przeprowadzamy
usuwanie alergenów?

Usuwanie alergenów i roztoczy w mieszkaniach, przedszkolach, żłobkach i wielu innych miejscach powinno przebiegać w jak najmniej inwazyjny sposób niepozostawiający żadnych szkodliwych substancji. W konsekwencji wybór profesjonalnej firmy, która posiada dostęp do najnowocześniejszych metod pozwalających na bezpieczne usuwanie roztoczy i innych alergenów kurzu domowego powinien być fundamentem.
Jako specjaliści w usuwaniu zagrożeń biologiczno-chemicznych oraz szkodników dokładamy wszelkich starań, by usuwanie alergenów odbywała się według ściśle określonych procedur gwarantujących skuteczną oraz bezpieczną usługę w rozsądnej cenie. Ponadto jako nieliczni w branży jesteśmy certyfikowaną firmą przez ICB Pharma, która przeszła odpowiednie szkolenia i posiada licencję na zabieg preparatem Allergoff® PRO.

Nasze metody
usuwania alergenów:

Usuwanie alergenów i roztoczy przy pomocy ozonowania polega na sztucznej generacji ozonu wewnątrz pomieszczeń. Ozon jest silnie utleniającym gazem naturalnie występującym w atmosferze, który dociera do najmniejszych zakamarków, czyli tam gdzie potencjalnie roztoczy i reszty alergenów może być najwięcej. Następnie natrafia na wszelakie zanieczyszczenia w powietrzu i w materiałach takich jak dywany, kanapy, firanki czy szafki i wchodzi w reakcję chemiczną powodując ich całkowite usunięcie. Efektem przeprowadzenia zabiegu ozonowania pomieszczeń jest sterylna przestrzeń pozbawiona m.in wszelkich roztoczy, zarodników grzybów, pyłków kwiatów oraz innych drobnoustrojów. Godnym uwagi jest fakt, że pozostały ozon rozpada się z powrotem do tlenu, co sprawia, że jest on przyjazny środowisku i nie generuje żadnych szkodliwych pozostałości.
Usuwanie alergenów przy użyciu preparatu Allergoff® PRO polega na rozpyleniu tego środka w pomieszczeniach zainfekowanych przez roztocza lub zarodniki grzybów i pleśni w celu ich eliminacji. Realizacja usługi odbywa się przy pomocy specjalistycznych urządzeń, zwanych zamgławiaczami ULV, które mają za zadanie zmienić preparat w mgłę i dotrzeć do najmniejszych szczelin w pomieszczeniach. Już jednokrotne użycie Allergoff® PRO umożliwia unieszkodliwienie alergenów i roztoczy na nawet pół roku. Dzieje się tak dlatego, że preparat ten zawiera wodną zawiesinę polimerowych mikrokapsułek zbudowanych z alkoholu poliwinylowego (PVA). Dodatkowo, wnętrze mikrokapsułek wypełnione jest mieszaniną substancji mających wpływ na strukturę chemiczną alergenów. Dzięki takiej budowie preparatu alergeny tracą swoje chorobotwórcze oddziaływanie. Ponadto, preparat Allergoff® PRO wiąże drobiny kurzu w większe cząsteczki. W konsekwencji nie mają one zdolności unoszenia się w powietrzu. Powierzchnie opryskiwane preparatem Allergoff® PRO mogą być użytkowane po upływie jednej godziny. Zaleca się odkurzyć opryskiwane dywany i wykładziny po 3 dniach od wykonania zabiegu.

Ile kosztuje
usuwanie alergenów?

Cena usuwania alergenów, wynosi od 199 złotych. Czynniki wpływające na ostateczną cenę usługi to:

W celu ustalenia ostatecznej ceny rozwiązania Państwa problemu, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
Anna Pieczarowska
2022-05-24
Jestem bardzo zadowolona z usługi, wszystko odbyło się szybko, sprawnie i profesjonalnie. Problem się nie powtórzył.
Indoril Indoril
2022-04-25
Pełen profesjonalizm. Dezynsekcja przeprowadzona fachowo i co najważniejsze skutecznie - nieproszeni goście zniknęli na dobre.. Otrzymałam także wszystkie potrzebne informacje , co do postępowania po. Szczerze polecam
Anna Jachimczyk
2022-03-07
Wszystkim polecam usługi Bezpieczne otoczenie. Bardzo dobra obsługa:)
Weronika P
2022-02-10
Profesjonalne podejście, szybkie i efektywne rozwiązanie problemu.
Adam Lach
2022-02-03
Pełen profesjonalizm w wykonywaniu usług. Ozonowanie przeprowadzone sprawnie, solidnie i naprawdę skutecznie. Jestem bardzo zadowolony. Kontakt z Panem Łukaszem nienaganny. Wysoka kultura osobista. SZCZERZE POLECAM ‼️
Agnieszka Osełka
2021-12-25
Profesjonalna i skuteczna pomoc - p. Łukasz zna się na rzeczy, doskonale rozpoznaje problem i skutecznie się go pozbywa a przy tym jest człowiekiem o WIELKIM sercu. Polecam!
Anna Samel
2021-11-14
Usługa ozonowania wykonana profesjonalnie i na najwyższym możliwym poziomie, świetny kontakt, pełne zaufanie do wykonawcy, oddałam mieszkanie w dobre ręce 🙂 Polecam!
arek stolarczyk
2021-10-05
Polecam. Pełny profesjonalizm mimo godzin popołudniowych w niedzielę zero problemów cena też dobra.Najwazniejsze że problem intruzów zniknął.
Chcesz pozbyć się alergenów ze swojego otoczenia?

Powiązane:

Co to jest ozon i jakie ma właściwości?

Ozon jest naturalnym składnikiem atmosfery powstającym na wysokości blisko 30 kilometrów od ziemi, czyli w stratosferze. W celu dokładniejszego opisania ozonu…

Przejdź do artykułu