Bezpieczne Otoczenie

Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej

warszawa i okolice

Problem z zanieczyszczoną klimatyzacją? Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej przy pomocy najlepszych metod tj. ozonowanie pozwala zachować całkowitą sterylność kanałów wentylacyjnych jak również kabiny pojazdu.

Problem z zagrzybioną
klimatyzacją samochodową?

Wiele ludzi powiela mit, że klimatyzacja samochodowa nie wymaga, aż tak dużo uwagi, ograniczając się do okazyjnego czyszczenia raz na kilka lat przy uzupełnianiu odczynnika. Ten ogromny błąd może skutkować daleko idącymi konsekwencjami, które nie tylko mogą objawić się w postaci awarii któregoś z podzespołów, ale przede wszystkim w pogorszeniu stanu zdrowia. Klimatyzacja samochodowa jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia pojazdu, ponieważ to z niej wydobywa się powietrze, którym oddychamy podczas podróży. Warto zaznaczyć, że regularne używanie klimatyzacji praktycznie zawsze związane jest z pojawieniem się wilgoci w parowniku. Z kolei wilgoć stanowi doskonałe środowisko do rozwoju bakterii, pleśni, grzybów, czy wirusów, które tworzą siedlisko toksycznych dla ludzi zapachów. Do najczęstszych dolegliwości wywołanych zagrzybioną klimatyzacją należą m.in. zapalenie dróg oddechowych, silne bóle głowy, reakcje alergiczne, czy zaburzenia koncentracji. W związku z tym, regularne odgrzybianie klimatyzacji samochodowej powinno być fundamentem.
Jedną z najskuteczniejszych metod odgrzybiania klimatyzacji samochodowej jest ozonowanie, które pozwala nie tylko pozbyć się drobnoustrojów i uciążliwych zapachów z klimatyzacji, ale również z najmniejszych szczelin w całej kabinie pojazdu.
odgrzybianie klimatyzacji samochodowej warszawa

Jaki wpływ na nasze zdrowie
ma zagrzybiona klimatyzacja samochodowa?

Reakcje alergiczne, m.in. wysypka

Uczucie zmęczenia, brak koncentracji

Bezsenność, zaburzenia pamięci

Zaburzenia hormonów, niepłodność

Zwiększone ryzyko nowotworów

Silny kaszel, bóle głowy

Chcesz pozbyć się grzyba z klimatyzacji samochodowej?

Jak przeprowadzamy
odgrzybianie klimatyzacji samochodowej?

Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej realizujemy zazwyczaj przy pomocy ozonowania. Jednak w przypadku, kiedy klient życzy sobie wykorzystanie innych metod, stosujemy również metodę piankową lub ultradźwiękową. Ozon w zależności od warunków atmosferycznych ma tendencję do zmian swoich właściwości, w związku z tym zawsze przed umieszczeniem generatora w pojeździe, badamy wilgotność oraz temperaturę. Czynności te mają na celu oszacowanie czasu i mocy generatora potrzebnych do skutecznego wykonania usługi. Ponadto, w odróżnieniu od konkurencji podczas generacji ozonu wykorzystujemy specjalistyczne czujniki, by sprawdzić, czy w obiegu jest wystarczające stężenie ozonu. Taka czynność niestety nie jest codziennością, a powinna być jednym z fundamentów gwarantujących skuteczność usługi. Dodatkowo, zawsze po wykonanym zabiegu zalecamy wymianę filtra kabinowego, szczególnie jeśli nie był wymieniany przez rok. Jeśli klient ma przygotowany nowy filtr, jak najbardziej możemy taką wymianę zrealizować.
Kluczowym aspektem w realizacji usług takich jak odgrzybianie klimatyzacji samochodowej ozonem jest korzystanie z certyfikowanego sprzętu. Okazuje się, że w niektórych warsztatach stosuje się starej generacji ozonatory, które działają na zasadzie płytek ceramicznych. Tego typu urządzenia potrafią odbarwić tapicerkę, deskę rozdzielczą lub zniszczyć elektronikę, w związku z tym wybór profesjonalnej firmy powinien być koniecznością. Jako specjaliści w pracy z ozonem stosujemy najwyższej klasy generatory, które są bezpieczne dla wyposażenia.

Nasze metody
odgrzybiania klimatyzacji samochodowej:

Ozonowanie klimatyzacji polega na umiejscowieniu urządzenia generującego ozon, czyli naturalnie występującego gazu w naturze. Po uruchomieniu obiegu wewnętrznego, ozon wypełnia całą przestrzeń pojazdu, zataczając kręgi. Dociera do najmniejszych zakamarków wnętrza klimatyzacji likwidując wszelkie zanieczyszczenia. Ozon posiada silne właściwości utleniające, co skutkuje tym, że doskonale radzi sobie z wszelkimi wirusami, bakteriami, grzybami, alergenami oraz stale usuwa zapachy i szkodliwe związki lotne. Jest to wysoko kompleksowa metoda, dzięki której można pozbyć się wielu problemów jednocześnie. Po prawidłowo przeprowadzonym zabiegu zostają usunięte wszelkie zapachy i groźne drobnoustroje nie tylko z klimatyzacji, ale również z najmniejszych zakamarków kabiny, w tym tapicerki. Warto dodać, że ozon nie zostawia po sobie żadnych szkodliwych pozostałości poza świeżym zapachem jak po burzy.
Polega na wpryśnięciu pianki o właściwościach dezynfekcyjnych do kanałów wentylacyjnych w kierunku parownika. Zabieg ten jest prosty w wykonaniu i można wykonać go samodzielnie. Jednak jego skuteczność pozostawia wiele wątpliwości, ponieważ nie ma technicznej możliwości dokładnego rozprowadzenia pianki wewnątrz układu. Pomimo tego, że pianka dezynfekcyjna kosztuje w granicach 20 zł, metoda ta działa jako pół środek. Bakterie nadal pozostają w układzie, w związku z tym uciążliwy zapach powróci dość szybko.
Do metody ultradźwiękowej wykorzystuje się urządzenie, wytwarzające ultradźwięki, które przy odpowiedniej częstotliwości zamieniają środki chemiczne w mgiełkę i mają za zadanie wypełnić układ klimatyzacji. Jest to dosyć skuteczna metoda, jednak jej wadą jest to, że często w celu kompleksowego usunięcia ciężkich zapachów wraz z grzybami, wirusami i bakteriami, trzeba działać dwuetapowo, rozpylając najpierw jeden środek dezynfekujący, a potem likwidujący zapachy. Ponadto środki chemiczne mogą krążyć w obiegu jeszcze przez kilka miesięcy. Zatem w autach, którymi jeżdżą dzieci lub alergicy warto wybrać ozonowanie klimatyzacji.

Ile kosztuje
odgrzybianie klimatyzacji samochodowej?

Cena odgrzybiania klimatyzacji samochodowej wynosi od 99 złotych. Czynniki wpływające na ostateczną cenę usługi to:
W celu ustalenia ostatecznej ceny rozwiązania Państwa problemu, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
Grażyna Piekarska
2022-12-06
Bardzo polecam, solidna firma. Wszystko przebiegło pomyślnie.
Małgorzata Szlasa
2022-12-02
Firma Bezpieczne Otoczenie Łukasz Chruściel pełen profesjonalizm. Szybko i sprawnie. Były pluskwy i juz ich nie ma.
Joanna
2022-10-29
Bardzo profesjonalna, rzetelna firma. Skuteczna usluga z gwarancja i pelna informacje jak postepowac przed i po. Polecam Pana Lukasza i jego firme.
Klaudia Xxx
2022-10-28
Pełen profesjonalizm , gorąco polecam 👌🏻
Mariola Roman
2022-10-28
Polecam , bardzo solidnie i fachowo wykonana usługa
Aneta Dobosz
2022-10-28
Bardzo wysoka jakość i pełen profesjonalizm. Usługa w biurze Fundacji La Strada została wykonana sprawnie i dokładnie. Dziękujemy za życzliwość i otwartość na potrzeby klienta i serdecznie polecamy tę firmę.
Małgorzata Wasowicz
2022-09-05
Brawo Ty. Sprawnie, solidnie i dostępny telefonicznie w razie problemów.
Agnieszka Sztrubel
2022-08-19
Super Pan, super usługa, super rezultat!
Chcesz pozbyć się grzyba z klimatyzacji samochodowej?