Bezpieczne Otoczenie

USŁUGA

Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej

Problem z zanieczyszczoną klimatyzacją? Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej przy pomocy najlepszych metod tj. ozonowanie pozwala zachować całkowitą sterylność kanałów wentylacyjnych jak również kabiny pojazdu.

Problem z zagrzybioną
klimatyzacją samochodową?

Wiele ludzi powiela mit, że klimatyzacja samochodowa nie wymaga, aż tak dużo uwagi, ograniczając się do okazyjnego czyszczenia raz na kilka lat przy uzupełnianiu odczynnika. Ten ogromny błąd może skutkować daleko idącymi konsekwencjami, które nie tylko mogą objawić się w postaci awarii któregoś z podzespołów, ale przede wszystkim w pogorszeniu stanu zdrowia. Klimatyzacja samochodowa jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia pojazdu, ponieważ to z niej wydobywa się powietrze, którym oddychamy podczas podróży. Warto zaznaczyć, że regularne używanie klimatyzacji praktycznie zawsze związane jest z pojawieniem się wilgoci w parowniku. Z kolei wilgoć stanowi doskonałe środowisko do rozwoju bakterii, pleśni, grzybów, czy wirusów, które tworzą siedlisko toksycznych dla ludzi zapachów. Do najczęstszych dolegliwości wywołanych zagrzybioną klimatyzacją należą m.in. zapalenie dróg oddechowych, silne bóle głowy, reakcje alergiczne, czy zaburzenia koncentracji. W związku z tym, regularne odgrzybianie klimatyzacji samochodowej powinno być fundamentem.

Jedną z najskuteczniejszych metod odgrzybiania klimatyzacji samochodowej jest ozonowanie, które pozwala nie tylko pozbyć się drobnoustrojów i uciążliwych zapachów z klimatyzacji, ale również z najmniejszych szczelin w całej kabinie pojazdu.

Jakie są objawy
źle działającej klimatyzacji?

Nieprzyjemny zapach wydobywający się z kanałów wentylacyjnych

Jest to fundamentalny sygnał, że nasza klimatyzacja jest silnie zanieczyszczona grzybami, bakteriami i innymi groźnymi drobnoustrojami, które emitują toksyczne zapachy. W związku z tym jak najszybciej trzeba zlecić odgrzybianie klimatyzacji samochodowej profesjonalnej firmie, która wykorzystuje najlepsze metody np. ozonowanie.

Słabe chłodzenie lub jego całkowity brak

Problemem może być zbyt mała ilość czynnika chłodzącego. Co ciekawe, zaistniała sytuacja nie musi wiązać się z nieszczelnością układu, ponieważ uciekanie blisko 10-15% czynnika jest naturalnym zjawiskiem. Jednak mimo to warto udać się do profesjonalnego serwisu, który sprawdzi stan klimatyzacji.

Głośne odgłosy podczas pracy klimatyzacji

Niestety hałas wydobywający się z kanałów wentylacyjnych może świadczyć o uszkodzeniu kompresora. W takim przypadku warto zgłosić się do punktu serwisowego jak najszybciej, ponieważ w większości przypadków może być o krok od całkowitego uszkodzenia. Warto zaznaczyć, że całkowita awaria kompresora może unieruchomić pojazd, ponieważ pasek napędzający kompresor często napędza również alternator i wspomaganie kierownicy.

Słaby nadmuch wentylatorów i parowanie szyb

Przyczyną słabego nadmuchu wentylatorów może być zanieczyszczony filtr kabinowy. Uniemożliwienie prawidłowej wentylacji w samochodzie może również skutkować osadzaniem się wilgotnego powietrza na szybach w postaci pary. Wymiana takiego filtra jest prosta i tania, a może zapobiec uszkodzeniu silnika dmuchawy, którego koszt jest dosyć wysoki.

Chcesz przeprowadzić odgrzybianie klimatyzacji?

Jak przeprowadzamy
odgrzybianie klimatyzacji samochodowej?

Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej realizujemy zazwyczaj przy pomocy ozonowania. Jednak w przypadku, kiedy klient życzy sobie wykorzystanie innych metod, stosujemy również metodę piankową lub ultradźwiękową. Ozon w zależności od warunków atmosferycznych ma tendencję do zmian swoich właściwości, w związku z tym zawsze przed umieszczeniem generatora w pojeździe, badamy wilgotność oraz temperaturę. Czynności te mają na celu oszacowanie czasu i mocy generatora potrzebnych do skutecznego wykonania usługi. Ponadto, w odróżnieniu od konkurencji podczas generacji ozonu wykorzystujemy specjalistyczne czujniki, by sprawdzić, czy w obiegu jest wystarczające stężenie ozonu. Taka czynność niestety nie jest codziennością, a powinna być jednym z fundamentów gwarantujących skuteczność usługi. Dodatkowo, zawsze po wykonanym zabiegu zalecamy wymianę filtra kabinowego, szczególnie jeśli nie był wymieniany przez rok. Jeśli klient ma przygotowany nowy filtr, jak najbardziej możemy taką wymianę zrealizować.

Kluczowym aspektem w realizacji usług takich jak odgrzybianie klimatyzacji samochodowej ozonem jest korzystanie z certyfikowanego sprzętu. Okazuje się, że w niektórych warsztatach stosuje się starej generacji ozonatory, które działają na zasadzie płytek ceramicznych. Tego typu urządzenia potrafią odbarwić tapicerkę, deskę rozdzielczą lub zniszczyć elektronikę, w związku z tym wybór profesjonalnej firmy powinien być koniecznością. Jako specjaliści w pracy z ozonem stosujemy najwyższej klasy generatory, które są bezpieczne dla wyposażenia.

 

Jakie stosujemy metody
odgrzybiania klimatyzacji samochodowej?

Ozonowanie klimatyzacji polega na umiejscowieniu urządzenia generującego ozon, czyli naturalnie występującego gazu w naturze. Po uruchomieniu obiegu wewnętrznego, ozon wypełnia całą przestrzeń pojazdu, zataczając kręgi. Dociera do najmniejszych zakamarków wnętrza klimatyzacji likwidując wszelkie zanieczyszczenia. Ozon posiada silne właściwości utleniające, co skutkuje tym, że doskonale radzi sobie z wszelkimi wirusami, bakteriami, grzybami, alergenami oraz stale usuwa zapachy i szkodliwe związki lotne. Jest to wysoko kompleksowa metoda, dzięki której można pozbyć się wielu problemów jednocześnie. Po prawidłowo przeprowadzonym zabiegu zostają usunięte wszelkie zapachy i groźne drobnoustroje nie tylko z klimatyzacji, ale również z najmniejszych zakamarków kabiny, w tym tapicerki. Warto dodać, że ozon nie zostawia po sobie żadnych szkodliwych pozostałości poza świeżym zapachem jak po burzy. 

Polega na wpryśnięciu pianki o właściwościach dezynfekcyjnych do kanałów wentylacyjnych w kierunku parownika. Zabieg ten jest prosty w wykonaniu i można wykonać go samodzielnie. Jednak jego skuteczność pozostawia wiele wątpliwości, ponieważ nie ma technicznej możliwości dokładnego rozprowadzenia pianki wewnątrz układu. Pomimo tego, że pianka dezynfekcyjna kosztuje w granicach 20 zł, metoda ta działa jako pół środek. Bakterie nadal pozostają w układzie, w związku z tym uciążliwy zapach powróci dość szybko.

Do metody ultradźwiękowej wykorzystuje się urządzenie, wytwarzające ultradźwięki, które przy odpowiedniej częstotliwości zamieniają środki chemiczne w mgiełkę i mają za zadanie wypełnić układ klimatyzacji. Jest to dosyć skuteczna metoda, jednak jej wadą jest to, że często w celu kompleksowego usunięcia ciężkich zapachów wraz z grzybami, wirusami i bakteriami, trzeba działać dwuetapowo, rozpylając najpierw jeden środek dezynfekujący, a potem likwidujący zapachy. Ponadto środki chemiczne mogą krążyć w obiegu jeszcze przez kilka miesięcy. Zatem w autach, którymi jeżdżą dzieci lub alergicy warto wybrać ozonowanie klimatyzacji. 

Ile wynosi cena
odgrzybiania klimatyzacji samochodowej?

Koszt odgrzybiania klimatyzacji samochodowej w Ozon Perfect jest wysoce zróżnicowany, ponieważ usługę wyceniamy indywidualnie. Wpływ na ostateczną cenę usługi ma:

W celu ustalenia ostatecznej ceny rozwiązania Państwa problemu, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Anna Pieczarowska
2022-05-24
Jestem bardzo zadowolona z usługi, wszystko odbyło się szybko, sprawnie i profesjonalnie. Problem się nie powtórzył.
Indoril Indoril
2022-04-25
Pełen profesjonalizm. Dezynsekcja przeprowadzona fachowo i co najważniejsze skutecznie - nieproszeni goście zniknęli na dobre.. Otrzymałam także wszystkie potrzebne informacje , co do postępowania po. Szczerze polecam
Anna Jachimczyk
2022-03-07
Wszystkim polecam usługi Bezpieczne otoczenie. Bardzo dobra obsługa:)
Weronika P
2022-02-10
Profesjonalne podejście, szybkie i efektywne rozwiązanie problemu.
Adam Lach
2022-02-03
Pełen profesjonalizm w wykonywaniu usług. Ozonowanie przeprowadzone sprawnie, solidnie i naprawdę skutecznie. Jestem bardzo zadowolony. Kontakt z Panem Łukaszem nienaganny. Wysoka kultura osobista. SZCZERZE POLECAM ‼️
Agnieszka Osełka
2021-12-25
Profesjonalna i skuteczna pomoc - p. Łukasz zna się na rzeczy, doskonale rozpoznaje problem i skutecznie się go pozbywa a przy tym jest człowiekiem o WIELKIM sercu. Polecam!
Anna Samel
2021-11-14
Usługa ozonowania wykonana profesjonalnie i na najwyższym możliwym poziomie, świetny kontakt, pełne zaufanie do wykonawcy, oddałam mieszkanie w dobre ręce 🙂 Polecam!
arek stolarczyk
2021-10-05
Polecam. Pełny profesjonalizm mimo godzin popołudniowych w niedzielę zero problemów cena też dobra.Najwazniejsze że problem intruzów zniknął.
Chcesz przeprowadzić odgrzybianie klimatyzacji?