Bezpieczne Otoczenie

USŁUGA

Dezynfekcja pomieszczeń

Dezynfekcja pomieszczeń to postępowanie mające na celu niszczenie wszelkich szkodliwych drobnoustrojów w obiektach użytkowych wymagających szczególnych warunków sanitarnych.

Jak ważna jest
dezynfekcja pomieszczeń?

Sterylność pomieszczeń jest kluczowym aspektem, szczególnie jeśli w danym obiekcie stwierdzono ognisko lub istnieje wysokie ryzyko pojawienia się groźnych patogenów. W związku z tym, w miejscach wymagających szczególnych warunków sanitarnych m.in. w szpitalach, przychodniach, czy gabinetach dentystycznych już od dawna stosowana jest dezynfekcja pomieszczeń przy użyciu specjalistycznych metod. Jednak w ostatnim czasie dezynfekcja pomieszczeń jest stosowana również w mieszkaniach, biurach, przedszkolach i wielu innych miejscach.
Zabieg ten, można wykonywać samodzielnie przy pomocy ogólnodostępnych środków. Jednak w przypadku m.in. zalania mieszkania, bądź w wyniku choroby lub zgonu jednego z domowników lub pracowników, dezynfekcja pomieszczeń wykonana przez profesjonalną firmę powinna być fundamentem. Jesteśmy w stanie zagwarantować, że nasze usługi realizowane najskuteczniejszymi metodami zapewniają bezpieczną przestrzeń, pozbawioną wirusów, bakterii, grzybów oraz innych chorobotwórczych patogenów.

Kiedy konieczna jest
dezynfekcja pomieszczeń?

Dezynfekcja po zalaniu

Dezynfekcja po chorobie

Dezynfekcja po zgonie

Dezynfekcja po awarii kanalizacji

Dezynfekcja po pasożytach

Dezynfekcja profilaktyczna

Chcesz przeprowadzić dezynfekcję pomieszczeń?

Jak przeprowadzamy
dezynfekcję pomieszczeń?

Dezynfekcja pomieszczeń jest zabiegiem, którego skuteczność uwarunkowana jest m.in. wilgotnością powietrza, odpowiednim doborem metody dezynfekcji, a także czasem ekspozycji i natężeniem środka dezynfekującego. W związku z tym, specjalistyczna wiedza oraz doświadczenie w świadczeniu tego typu usług są kluczowym elementem przy eliminacji wszelkich patogenów.
Najczęściej wykorzystywaną przez nas metodą dezynfekcji pomieszczeń jest ozonowanie. Jednak w niektórych przypadkach do skutecznej eliminacji patogenów wykorzystujemy również zamgławianie ULV oraz oprysk. Ostateczny dobór metody uzależniamy od rodzaju zagrożenia, specyfiki obiektu oraz potrzeb klienta. Podczas realizacji naszych usług przestrzegamy wszelkich wymaganych procedur, w związku z tym realizowane przez nas usługi są bezpieczne dla ludzi, zwierząt i wyposażenia. Ponadto, zgodnie z potrzebami klientów wystawiamy protokół powykonawczy prawidłowo przeprowadzonej dezynfekcji.

Nasze metody
dezynfekcji pomieszczeń:

Dezynfekcja pomieszczeń przy pomocy ozonowania polega na sztucznej generacji silnie utleniającego gazu (ozonu) w danej przestrzeni. Ozon pomimo tego, że jest najsilniejszym środkiem dezynfekcyjnym sprawdza się również w likwidacji alergenów, zapachów, grzybów, czy nawet insektów. Gaz ten, docierając do najmniejszych mikroszczelin i zakamarków pomieszczeń, niszczy patogeny zarówno na powierzchniach oraz w powietrzu. Bezpieczne korzystanie z pomieszczeń jest możliwe już nawet po 20 minutach od zakończenia zabiegu.
Dezynfekcja pomieszczeń przy pomocy oprysku polega na dokładnym rozpyleniu środka dezynfekcyjnego specjalistycznymi opryskiwaczami na konkretne powierzchnie. Zaletą tej metody jest dosyć szybki czas wykonania usługi oraz możliwość korzystania z pomieszczeń bezpośrednio po zabiegu. Oprysk można wykonać jednak tylko na określonych powierzchniach. W rezultacie, w większości przypadków metoda ta będzie zdecydowanie mniej skuteczna od ozonowania, czy zamgławiania ULV.
Dezynfekcja pomieszczeń przy pomocy zamgławiania ULV polega na rozpyleniu w danej przestrzeni środka dezynfekcyjnego w postaci suchej mgły. Usługa realizowana jest przy pomocy specjalistycznych urządzeń zwanych zagławiaczami. Dzięki funkcji rozpylania cieczy do postaci suchej mgły o wielkości od 5 do 40 mikronów, zamgławiacze ULV docierają do trudno dostępnych miejsc, likwidując patogeny zarówno w powietrzu i na powierzchni. Zabieg ten jest stosunkowo krótki, natomiast okres karencji wynosi około 3 godzin.

Ile kosztuje
dezynfekcja pomieszczeń?

Koszt dezynfekcji pomieszczeń w Ozon Perfect jest wysoce zróżnicowany, ponieważ usługę wyceniamy indywidualnie. Wpływ na ostateczną cenę usługi ma:
W celu ustalenia ostatecznej ceny rozwiązania Państwa problemu, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
Anna Pieczarowska
2022-05-24
Jestem bardzo zadowolona z usługi, wszystko odbyło się szybko, sprawnie i profesjonalnie. Problem się nie powtórzył.
Indoril Indoril
2022-04-25
Pełen profesjonalizm. Dezynsekcja przeprowadzona fachowo i co najważniejsze skutecznie - nieproszeni goście zniknęli na dobre.. Otrzymałam także wszystkie potrzebne informacje , co do postępowania po. Szczerze polecam
Anna Jachimczyk
2022-03-07
Wszystkim polecam usługi Bezpieczne otoczenie. Bardzo dobra obsługa:)
Weronika P
2022-02-10
Profesjonalne podejście, szybkie i efektywne rozwiązanie problemu.
Adam Lach
2022-02-03
Pełen profesjonalizm w wykonywaniu usług. Ozonowanie przeprowadzone sprawnie, solidnie i naprawdę skutecznie. Jestem bardzo zadowolony. Kontakt z Panem Łukaszem nienaganny. Wysoka kultura osobista. SZCZERZE POLECAM ‼️
Agnieszka Osełka
2021-12-25
Profesjonalna i skuteczna pomoc - p. Łukasz zna się na rzeczy, doskonale rozpoznaje problem i skutecznie się go pozbywa a przy tym jest człowiekiem o WIELKIM sercu. Polecam!
Anna Samel
2021-11-14
Usługa ozonowania wykonana profesjonalnie i na najwyższym możliwym poziomie, świetny kontakt, pełne zaufanie do wykonawcy, oddałam mieszkanie w dobre ręce 🙂 Polecam!
arek stolarczyk
2021-10-05
Polecam. Pełny profesjonalizm mimo godzin popołudniowych w niedzielę zero problemów cena też dobra.Najwazniejsze że problem intruzów zniknął.
Chcesz przeprowadzić dezynfekcję pomieszczeń?

Powiązane:

Co to jest giardia (lamblia) u psa lub kota? Jak wygląda leczenie oraz dezynfekcja po giardiozie?

Giardia, inaczej lamblia jest pierwotniakiem z grupy wiciowców. Wyglądem przypomina łzę, a na „grzbiecie” można zaobserwować…

Przejdź do artykułu